فروشگاه آنلاین باتری

5 راهکار عالی برای افزایش عمر باتری خودرو

5 راهکار عالی برای افزایش عمر باتری خودرو

در این مقاله به بررسی 5 راهکار عالی برای افزایش عمر باتری خودرو می پردازیم. پیش از هر چیز باید بدانید که باتری خودرو به دلیل اهمیت بالایی که دارد، باید به درستی از آن استفاده نمود تا دچار مشکل نشود. از طرف دیگر عمر متوسط و مفید باتری خودرو در حدود 3 الی 5 سال است که با استفاده اصولی و انجام این چند راهکار، می توانید به صورت بهینه در طول چند سال از آن استفاده نمایید. پس اگر می خواهید عمر باتری خودرو خود را افزایش دهید، با ما همراه باشید.

1- باتری خودروی خود را به صورت روتین تمیز کنید

از آسان ترین راه های اقزایش طول عمر باتری خودرو، به تمیز کردن آن می توان اشاره داشت. دلیل تمیز کردن باتری خودو، نشت کردن هیدروژن اسید باتری پس از گذشت چند مدت است که سب ایجاد خوردگی های سبز رنگ یا سفید رنگ می شود. این خوردگی ها باعث نرسیدن جریان برق به کابل ها می شوند. به همین دلیل اگر به صورت رویتن و پس از هر تعویض روغن، باتری خودرو را نیز تمیز کنید، به افزایش طول عمر آن کمک شایانی خواهید کرد.

2- کمتر استارت بزنید

واضح است که با هر بار استارت زدن، مثدار مشخصی از برق باتری مصرف می شود. از این رو استارت زدن های مکرر، سبب از دست رفتن میزان برق زیادی از باتری می شود. جالب است بدانید که موتور خودرو با مدتی کار کردن، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. به همین دلیل اگر به صورت مکرر سفرهای کوتاه مدت داشته باشید، تعداد استارت دن های شما نیز به طبع افزایش یافته و فرصت مناسبی برای شارژ شدن باطری وجود نخواهد داشت.

3- از قرار دادن باتری در سرما و گرمای شدید خودداری کنید

به طور کلی دمای مناسبی که باید باتری در آن قرار بگیرد، دمایی بین 19 الی 32 درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که باتری در دمای بالا و گرمای شدید قرار بگیرد، میزان واکنش های شیمایی در آن افزایش پیدا می کند. به همین دلیل عمر باتری خودرو کاهش می یابد. از طرف دیگر در صورت قرار گرفتن باتری در سرمای شدید و دمای پایین، قدرت باتری به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود در فصل زمستان و در مناطق سردسیر، موتور خودرو ها را عایق بندی کنند. این عایق ها در واقع کیس هایی هستند که باتری را از سرمای شدید مصون نگه می دارند.

4- لوازم برقی خودرو را خاموش کنید

دینام ها قطعاتی هستند که با استفاده از موتور خودرو فعال می شوند و به شارژ شدن باتری کمک می کنند. این قطعات در صورت خاموش بودن موتور، برق مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از باتری خودرو دریافت می کنند. از این رو در گذر زمان موجب خالی شدن باتری می شوند.

5- از خاموش نگه داشتن خودرو به مدت طولانی اجتناب نمایید

بر اساس تحقیقات، این کار سبب کاهش چشم گیر باتری خودرو می شود. از این رو بهتر است در بازه های زمانی مشخص و معینی، خودروی خود را روشن نمایید.

123 باتری را در اینستاگرام دنبال کنید

اهمیت باتری خودرو

به جرات می توان گفت باتری خودرو، مهم ترین و ضروری ترین قطعه خودرو است که موجب روشن شدن آن می شود. این در حالی است که اگر باتری خودرو وجود نداشته باشد و یا خراب باشد، قادر به روشن کردن اتومبیل نخواهیم بود.

از کجا باتری خریداری کنم؟

شما میی توانید بصورت آنلاین از سایت 123 باتری متناسب با خودرو شما باتری خریداری کنید تا از خدمات نصب باتری در محل و گارانتی معتبر استفاده کنید

 

عمر باتری چقدر هست؟

عمر متوسط و مفید باتری خودرو در حدود 3 الی 5 سال است

 

باتری را می تواند تعویض کرد؟

شما می توانید با تحویل باتری کهنه خود به اپراتور 123باتری هنگام نصب باتری در محل با پرداخت مبلغ کمتر صاحب باتری نو شوید

نمی دانید چه باتری مناسب خودرو شماست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *